Abban, hogy milyen hatást érsz el a különböző esszenciális olajok használatakor, nagy szerepe van annak, hogy milyen minőség az, amit használsz. Milyen minőségű az adott esszenciális olaj.
Rengeteg féle terápiára, gyógyításra, szépítkezésre alkalmatlan illóolaj van forgalomban az üzletekben, amelyek igazából nem is esszenciális olajok, csak mesterséges illatok, és épp ezért csak illatosításra jók (…számomra még ez a lehetőség is több kérdést hordoz magában!)
Túl ezen az információn: vannak hatástalan illóolajok is, amelyeknek a hatóanyagtartalma meg sem közelíti a minőségi esszenciákét. A minőség fontos!
Mielőtt elkezdenénk ezt boncolgatni, fontos, hogy megértsük, hogyan is készülnek az illóolajok, merthogy az egésznek ez a kulcsa.
A leggyakrabban lepárlással, amely a szeszfőzéshez hasonlítható eljárás. A növényi részeket (leveleket, hajtásokat, virágokat, gyümölcshéjat, gyökeret, magokat, gyantát, kérget stb.) vízzel főzik vagy vízgőzzel kezelik. Közben az olajmolekulák hozzátapadnak a vízgőz molekuláihoz, a párát kis csöveken elvezetik és fokozatosan hűtik, miközben szétválik a víz és az illóolaj..
Vagyis ha igazán minőségi olajat szeretnél vásárolni, akkor az első lepárlású, terápiai célokra is alkalmas eszenciákat kellene vásárolni!!!
A gyártók sokszor eladnak olyan olajokat, amiket már többedszer párolt növényekből készítenek, ezeknek a hatása persze már meg sem közelíti az első lepárlásúakét. De legalább természetes alapanyagokból készültek, nemígy sok aroma, amelyek csak kémiailag készült illatanyagok. Ha pl. alma illatú illóolajat árul valaki, az biztosan nem illóolaj, csak mesterségesen előállított almaillat, mert az almából nem vonnak ki illóolajat.
Összehasonlításul: csak azt képzeld el, hogy a mesterséges illatanyagokban kb. 20 kötés (vagyis kémiai összetevő) van, az illóolajokban pedig 150-300! Ez a sok alkotóelem adja a természetes növényi kivonatok gyógyító és egyéb jótékony tulajdonságait.
Hiába a modern tudomány, ha nagyon hasonló illatot elő tudnak állítani mesterségesen is, de a növényi olajok igazi éltető energiáját, az illóolajok lelkét nem tudják belevarázsolni.
• első lepárlású legyen az illóolaj, mert kizárólag ebben van benne az a hatóanyag, amiről a könyvekben olvasni lehet. Ha többszöri lepárlású, akkor akár tízszeres (!) cseppszámot kellene használni.
• biotermesztésű legyen, vagyis ellenőrzött ökológia gazdaságból származó gyógynövényekből készüljenek.
• kemotípus szerint is bevizsgált legyen. Mert az sem mindegy, hogy egyes növényeket mikor szednek le, ugyanis eszerint változik a bennük levő hatóanyag mennyisége és hatásfoka.
• megfelelően legyen tárolva: barna üvegben, és olyan helyen, ahol állandó a hőmérséklet (de inkább hűvös és száraz a levegő). És amit sokan nem tudnak: tilos az üveg szájához érni kézzel (vagy bármi mással), mert attól kezdve nem lesz steril az olaj! Várjuk ki nyugodtan, míg kicseppen az üvegből!
A megfelelően tiszta és minőségi esszenciális olaj kiválasztása nagyon fontos!
Mindig meg kellene győződni arról, hogy a gyártó garantálja az anyag tisztaságát és kifogástalan minőségét. Bár egy idő után, megfelelő gyakorlás és tapasztalat birtokában már mindenki hagyatkozhat a saját szaglására, meg fogja tudni különböztetni a jó és rossz minőségű olajokat. (Eleinte érdemes ehhez is szakembert megkérni, hogy segítsen.)
A doTERRA esszenciális olajai megfelelnek minden kritériumnak! Sőt! A legtisztábbak a világon és a legmagasabb hatóanyagokkal bírnak! CSAK 100%-ban a növények kifacsart “levét” tartalmazzák…adalékanyagok nélkül!
Válaszd a legjobbat!
Ágica💄💋